AnaSayfa

Hakkımızda

Basında Özuğur

E-mail

İletişim

Yonetim Kurulu

 

 
Arşiv:ULUOVA GAZETESİ-SAYI 15420-11 Mayıs 2003
Özuğur Köy-tür'ün dev tesislerini Bünyesine Katarak Tavukçuluk Sektöründe dev bir adım attı.
Özuğur tavukçuluk Yönetim kurulu başkanı Muzaffer Demir, Yaptıkları hazırlıklarla ilgili olarak şunları söyledi ; '' Köy-Tür firmasında görev yapan üst düzey çalışanları yeniden işe almadık ancak 150 civarında eski çalışanı işbaşı yaptırdık. ihtiyaca göre gerektiği kadar eleman alımınıda üretim sırasında temin ettik. 200 civarında üretici aile ile sözleşmemizi imzalayıp üretecekleri tavukları alma bağlantımızı gerçeklestirdik.  Eskiden olduğu gibi birinci hedefimiz Elazığ halkına günlük şoksuz taze ve sağlıklı piliç eti yedirmektir. Başta Elazığ olmak üzere Bölgemizdeki tüm marketlerle birlikte  diğer satış noktalarında ürünlerimiz satılmaktadır.Elazığda 200 üretici aile ile 150 çalışana iş ve aş imkanı sağlamaktan büyük mutluluk duymaktayız.

 

Arşiv:GÜNIŞIĞI GAZETESİ-SAYI 2644 -31 Mayıs 2003
Elazığ yine taze tavuk etine kavuşuyor.

Elazığ Valisi Muammer Muşmal, kentte entegre tavukçuluk yapan önemli firmaların bulunduğunu belirterek, bu firmaların ürünlerinde herhangi bir sıkıntının olmadığını söyledi.
Muşmal, bir tavukculuk firması tarafından PTT meydanında oluşturulan çadıra geldi. Muammer Muşmal, burada yaptığı konuşmada, Elazığ'da kuş gribi önlemleri kapsamında 26 bin'in üzerinde kanatlı hayvanın itlafının yapıldığını kaydetti. Vali Muammer Muşmal şöyle konuştu:

"İlimizde entegre tavukculuk yapan önemli firmalar var ve bu firmalarda herhangi bir sıkıntı yok. Özuğur Tavukçuluk'ta böyle bir sorunlarının olmadığını göstermek için vatandaşlara ücretsiz tavuk eti dağıtıyor. Tavukçuluk ilimiz ve ülkemiz için önemli bir sektör. İlimizde 500-600 kişi bu sektörde çalışıyor. Hep beraber destek verirsek bu sıkıntıyı aşarız."

Belediye başkanı Süleyman Selmanoğlu da entegre tesislerinde üretilen tavuk etlerinde kuş gribi virüsüne rastlanmadını belirterek- tavukculuk sektörüne destek vermek için geldiklerini söyledi.

Özuğur tavukculuk yönetim kurulu başkanı Muzaffer Demir ise 10 bin kişiye ücretsiz olarak piliç ızgara ve döner dağıtmayı planladıklarını belirterek, bunun için 3 ton beyaz et kullanılacağını söyledi.

Konuşmaların ardından Vali Muşmal, Belediye Başkanı Selmanoğlu ve PTT meydanında toplanan vatandaşlara piliç ızgara ve döner ikram edildi.

 

WWW.HABER7.COM - 28 Ocak 2006 14:21
Sivas Ve Elazığ'da Bedava Tavuk Eti.

ELAZIĞ'DA DA BEDAVA TAVUK VARDI

Elazığ Valisi Muammer Muşmal, kentte entegre tavukçuluk yapan önemli firmaların bulunduğunu belirterek, bu firmaların ürünlerinde herhangi bir sıkıntının olmadığını söyledi.

Muşmal, bir tavukçuluk firması tarafından PTT Meydanı'nda oluşturulan çadıra geldi. Muammer Muşmal, burada yaptığı konuşmada, Elazığ'da kuş gribi önlemleri kapsamında 26 binin üzerinde kanatlı hayvanın itlafının yapıldığını kaydetti.

Vali Muammer Muşmal şöyle konuştu: ''İlimizde entegre tavukçuluk yapan önemli firmalar var ve bu firmalarda herhangi bir sıkıntı yok. Özuğur Tavukçuluk'ta böyle bir sorunlarının olmadığını göstermek için vatandaşlara ücretsiz tavuk eti dağıtıyor. Tavukçuluk, ilimiz ve ülkemiz için önemli bir sektör. İlimizde 500-600 kişi bu sektörde çalışıyor. Hep beraber destek verirsek bu sıkıntıyı aşarız.'' Belediye Başkanı Süleyman Selmanoğlu da entegre tesislerde üretilen tavuk etlerinde kuş gribi virüsüne rastlanmadığını belirterek, tavukçuluk sektörüne destek vermek için geldiklerini söyledi.

 Özuğur Tavukçuluk Yönetim Kurulu Başkanı Muzaffer Demir ise 10 bin kişiye ücretsiz olarak piliç ızgara ve döner dağıtmayı planladıklarını belirterek, bunun için 3 ton beyaz et kullanılacağını söyledi.

Konuşmaların ardından Vali Muşmal, Belediye Başkanı Selmanoğlu ve PTT Meydanı'nda toplanan vatandaşlara piliç ızgara ve döner ikram edildi.
Sattıkları tavukların hijyen ortamlarda üretildiğini, vatandaşların bu tavukları rahatlıkla tüketebileceğini kaydeden Güleçyüz, kuş gribiyle durma noktasına gelen sektörü yeniden canlandıracaklarını kaydetti.

Tavuğa ilginin azalmasında alım gücü ve Kurban Bayramı'nın da etkisinin olduğunu anlatan Güleçyüz, ürünlerini alan lokantalara da 3 gün boyunca ücretsiz tavuk vereceklerini vurguladı.
 

 

WWW.HABERVAKTI.COM - 01.02.06 - 22:59
‘Sabret kuşum’ reklamları etkili oldu, satışlar artıyor.

Kuş gribi hastalığı sebebiyle zor günler geçiren ve satışları bıçak gibi kesilen tavukçuluk sektörü krizden çıkmaya başladı

Ağrı’nın Doğubayazıt ilçesinde ilk kuş gribi vakasının görüldüğü günlerde ürettiğinin ancak yüzde 1’ini satabilen sektörün satışları şimdilerde yüzde 15-20’ye kadar çıktı. Firmaların az da olsa krizden çıkmasında Kurban Bayramı’nın tesirini kaybetmesi, vatandaşın aldığı bilgilerle rahatlayarak olayı unutması etkili oldu. Satışların önünü açan bir diğer önemli etken de Banvit ve Erpiliç’in yayınladığı mizahi ve bilgilendirici reklamlar. Özellikle Erpiliç’in reklamında bir dananın tavuğa ‘Sabret kuşum! Bana da deli diyorlardı’ sözleri tüketicinin ilgisini çekti.

Beyaz Et Sanayicileri ve Damızlıkçılar Birliği Genel Sekreteri Yüce Canoler, firmaların ilgi çekici reklamlara imza attıklarını belirterek “Herkes birbirine reklamlardan söz ediyor. Bu reklam daha çok gündemde kalır.” diyor. Son bir haftadır sektörün satışlarında artış gözlendiğini vurgulayan Canoler, krizin görüldüğü ilk günlerde yüzde 1’in altına düşen satışların bugünlerde yüzde 15’e çıktığını kaydediyor. Sektörün hem toplumun ilgisini çekmek, hem de olaya mizah yönü katacak reklamlara gitmesinin vatandaşın ilgisini çektiğini ifade eden Canoler, birçok kişinin reklamı birbirine anlatmasının etkisini üst düzeye çıkardığını aktarıyor. “Sektörün en büyük sıkıntısı, stoklarda bekleyen 150 milyon YTL değerindeki 75 bin ton malın elde kalması.” diyen Genel Sekreter, reklama çok büyük fedakarlıkla para ayrıldığını aktarıyor. Canoler, 2 milyon kişiye istihdam sağlayan, 3 milyar dolarlık sektörün en büyük hesabının nisan ayına kadar satışları yüzde 50’ye çıkararak ayakta kalmak olduğunu ifade ediyor. Canoler’e göre yeni hastalananlar olmadığı takdirde sektör yaza kadar krizden büyük ölçüde çıkmış olur. Erpiliç Genel Müdür Yardımcısı Süleyman Öztürk de satışların yüzde 20’lere kadar çıktığını belirterek, “Yeni ölümlerin olmaması ve buna bağlı haberlerin çıkmamasıyla birlikte tüketici artık rahatlamaya başladı. Satışların nisan ayına kadar yüzde 50’yi geçmesini hedefliyoruz.” bilgisini veriyor. Sağlıklı Tavuk Bilgi Platformu’nun reklamlarıyla birlikte satışların daha da artmasını beklediklerini kaydeden Öztürk, reklamda bazı gerçekleri mizahi yolla anlatmak istediklerini aktarıyor. Banvit Tavukçuluk Konya Bölge Bayii Yusuf Çınar, satışlarının kuş gribi öncesinin de üstüne çıktığını söylüyor. Çınar, “Son derece ucuz ve protein yönünden zengin bir gıdadan vazgeçilmesi söz konusu değildir. Entegre tesislerin, tüketicilerin üzerinden kuş gribi endişesinin kalkmasında itici güç olacağına inanıyoruz.” şeklinde konuşuyor. Elazığ’da faaliyet gösteren Özuğur Tavukçuluk Şirketi Genel Müdürü Nurettin Öcalan da, kuş gribi hastalığı sonrasında Elazığ’da, satışları sıfıra inen entegre tavukçuluk tesislerinin satışlarında son bir haftadır artış yaşandığını kaydediyor.

 

 
http://www.haberturk.com - 28.01.2006 - 14:58
Vali, vatandaşa piliç ızgara ve döner dağıttı.
 
Elazığ Valisi Muammer Muşmal, kentte entegre tavukçuluk yapan önemli firmaların bulunduğunu belirterek, bu firmaların ürünlerinde herhangi bir sıkıntının olmadığını söyledi.

Muşmal, bir tavukçuluk firması tarafından PTT Meydanı'nda
oluşturulan çadıra geldi. Muammer Muşmal, burada yaptığı konuşmada,
Elazığ'da kuş gribi önlemleri kapsamında 26 binin üzerinde kanatlı
hayvanın itlafının yapıldığını kaydetti. Vali Muammer Muşmal şöyle
konuştu:
''İlimizde entegre tavukçuluk yapan önemli firmalar var ve bu
firmalarda herhangi bir sıkıntı yok. Özuğur Tavukçuluk'ta böyle bir
sorunlarının olmadığını göstermek için vatandaşlara ücretsiz tavuk eti
dağıtıyor. Tavukçuluk, ilimiz ve ülkemiz için önemli bir sektör.
İlimizde 500-600 kişi bu sektörde çalışıyor. Hep beraber destek
verirsek bu sıkıntıyı aşarız.''

Belediye Başkanı Süleyman Selmanoğlu da entegre tesislerde
üretilen tavuk etlerinde kuş gribi virüsüne rastlanmadığını
belirterek, tavukçuluk sektörüne destek vermek için geldiklerini
söyledi.

Özuğur Tavukçuluk Yönetim Kurulu Başkanı Muzaffer Demir ise 10 bin
kişiye ücretsiz olarak piliç ızgara ve döner dağıtmayı planladıklarını
belirterek, bunun için 3 ton beyaz et kullanılacağını söyledi.

Konuşmaların ardından Vali Muşmal, Belediye Başkanı Selmanoğlu ve
PTT Meydanı'nda toplanan vatandaşlara piliç ızgara ve döner ikram
edildi.

 

 

 
Cine-Tarım Dergisi - Sayı:49
Köy-Tür Elazığ Tesislerinde Üretim Yeniden Başladı.
 
Köy-Tür'ün bir süre önce Özuğur Tavukçuluk'a kiralanan Elazığ tesislerinde yeniden üretim başladı. Özuğur Tavukçuluk Genel Müdürü Nurettin Öcalan, tesisleri tekrar hizmete sunarak kentte istihdam sorununu büyük ölçüde çözdüklerini ifade etti.

 

 
http://www.haberayrinti.com
KaradenizBirlik'e ÖZUĞUR Talipli
 

 Karadeniz Birlik Yönetim kurulu tarafından ihaleye çıkarılan Elazığ Karadeniz Birlik Yağ Fabrikasının ihalesi gerçekleştirildi. Fabrikaya, Özuğur tavukçuluk talip oldu.

Karadeniz Birlik Yönetim kurulu tarafından ihaleye çıkarılan Elazığ Karadeniz Birlik Yağ Fabrikasının ihalesi gerçekleştirildi. Fabrikaya, Özuğur tavukçuluk talip oldu.
        10 Ocak tarihinde Hammadde sıkıntısı gerekçesiyle kapatılan Elazığ Karadeniz Birlik Yağ Fabrikası’nın ihalesi Samsun’da gerçekleştirildi.
        Mülkiyeti Karadeniz Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifleri Birliğine ait olan Malatya Karayolu 25. kilometrede bulunan Karadeniz Birlik Yağ Fabrikası’na Elazığ’dan Özuğur Tavukçuluk Anonim Şirketi teklif verdi.
        İhaleye katılan tek firma olan Özuğur Tavukçuluk Anonim Şirketi Sahibi Muzaffer Demir, Samsun’a giderek, fabrika için teklif verdi.
        Elazığ’da bulunan bu fabrikanın bacasının tütmesi için teklif verdiklerini belirten Demir, fabrikanın kendilerine verilmesi halinde istihdam sayısını artırarak, fabrikayı çalıştıracaklarını söyledi.
        İhaleye katılmadaki amaçlarının fabrikayı yeniden Elazığlıların hizmetine sunmak olduğunun altını çizen Demir, ihaleye katılan tek firma olduklarını, kazanmaları halinde fabrikayı aynı şekilde çalıştıracaklarını vurguladı.
        Karadeniz Birlik Genel Müdürü Ünal Erarslan ise yaptığı değerlendirmede, Çarşamba günü yönetim kurulu üyeleriyle bir araya gelerek, Özuğur Tavukçuluğun vermiş olduğu teklifi görüşeceklerini söyledi.
        Eraslan, yönetim kurulunda ortak bir karar çıkması halinde fabrikayı Özuğur tavukçuluğa verebileceklerini kaydetti.